FIRST LEGO League Polska

Czym jest FIRST® LEGO® League: Challenge?

Projekt FIRST® LEGO® League został stworzony w ramach partnerstwa między FIRST i  LEGO Group. Podstawą programu FIRST® LEGO® League jest konkurs robotyki prowadzony w radosnej naukowej atmosferze.  Jest to program przeznaczony dla dzieci, w wieku od 9 do 16 roku życia, stworzony by zaangażować i zafascynować dzieci nauką i nową technologią oraz wyposażyć je w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu. FIRST® LEGO® League jest małym mikrokosmosem realnego biznesu ze wszystkimi jego aspektami.
Zadaniem drużyn (od 2 do 10 osób, ale pamiętajcie, że poniżej 4 osób jest bardzo trudno zrealizować wszystkie zadania) jest zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie autonomicznego robota, który musi wykonać określone zadania konkursowe, zgodne z tematem przewodnim. Uczestnicy szukają odpowiedzi na aktualne problemy naukowe, proponują innowacyjne rozwiązania oraz dzielą się nimi z lokalną społecznością. Temat Wyzwania zmienia się co roku, lecz zawsze odnosi się do bieżącego kierunku rozwoju technologii oraz biegu wydarzeń na świecie. W okresie przygotowań drużyny konstruują, programują i uczą się efektywnych sposobów poszukiwania oraz analizowania informacji w celu przygotowania prezentacji wyników swoich badań, które zaprezentują przed komisją sędziowską w dzień turnieju. FIRST® LEGO® League nie narzuca żadnych ograniczeń co do formy, czy sposobu prezentacji: poemat, piosenka, gra, scenka – im bardziej interesujące i mniej tendencyjne tym lepiej. Można rzec: the sky isn’t the limit 😉

Czym jest FIRST® LEGO® League?

Jakie nagrody czekają na uczestników FIRST® LEGO® League?

PODSTAWOWE WARTOŚCI FIRST® LEGO® League

 

Podstawowe Wartości FIRST® LEGO® League to fundament całego programu. Jest to jeden z kluczowych elementów odróżniających FIRST® LEGO® League od innych programów przeznaczonych dla dzieci. Uczestnicy przestrzegając Podstawowych Wartości uczą się, że przyjazna konkurencja, wzajemne wsparcie, wspólne wypracowanie rozwiązania, pomaganie sobie nawzajem są podstawą pracy zespołowej.

Młodzi ludzie poprzez uczestnictwo w FIRST® LEGO® League:

FLL. APRIL 20TH, 2017
  • zdobywają doświadczenie w programowaniu
  • rozwijają kompetencje społeczne i zawodowe
  • wzmacniają pewności siebie i pozytywną samoocenę
  • eksperymentują i przezwyciężają przeszkody
  • nabywają umiejętności pracy zespołowej
  • budują ścieżkę kariery
  • uczą się poprzez zabawę

Podczas turnieju FIRST® LEGO® League: Challenge 
Wasza drużyna będzie oceniana w czterech częściach:

Robot Game i Robot Desing

Drużyna wykorzystując LEGO® Mindstorms® lub LEGO® Spike Prime buduje i programuje robota, który autonomicznie rozwiązuje misje na specjalnej macie, żeby zdobyć jak najwięcej punktów.

Innowacyjny Projekt

Drużyna musi zbadać tegoroczny temat wyzwania. Po przeanalizowaniu różnych pomysłów, zidentyfikuje jeden problem związany z tematem, zaprojektuje rozwiązanie i przygotuje prezentację, którą przedstawi na turnieju aby pokazać sędziom co udało im się osiągnąć.

Core Values

Podczas rywalizacji zespoły muszą wykazać się podstawowymi wartościami FIRST® LEGO® League, które obejmują innowację, pracę zespołową i wpływ na innych. Szacunek i dobra zabawa są kluczowe dla tego, co czyni FIRST® LEGO® League tak wyjątkowym.

Mistrzowie regionalnych turniejów kwalifikują się do finałów krajowych.

Najlepsze drużyny z finałów krajowych zostaną zaproszone do wzięcia udziału w Światowym Festiwalu FIRST® LEGO® League.

Przewiń do góry