Zaangażuj się w FIRST® LEGO® League: Explore

Trenerzy są trzonem drużyny FIRST® LEGO® League: Explore, bez nich udział w programie byłby niemożliwy. Niezależnie od tego czy jesteś nauczycielem czy rodzicem czy wolontariuszem chcemy Ci bardzo podziękować za Twoją pracę! Umożliwiasz dzieciom z drużyny przeżywanie niesamowitego doświadczenia i jednocześnie dajesz szansę na rozwinięcie umiejętności, które zaprocentują w przyszłości.

Nie potrzebujesz żadnego specjalnego doświadczenia aby zostać trenerem drużyny – potrzebna jest tylko pasja do inspirowania dzieci oraz chęć rozwijania zdolności STEAM, kodowania i komunikacji!

Co zrobić, aby wziąć udział w programie?

  • utwórz drużynę maksymalnie 6 osobową, z dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Możesz utworzyć zespół jak tylko chcesz – może być przez szkołę, mogą to być koledzy i koleżanki z podwórka czy z rodziny.
  • Wybierz Wystawę i zarejestruj się. Udział w programie kosztuje 1100 zł. Po opłaceniu udziału dostaniecie Zestaw Motywacyjny (duże pudełko pełne klocków LEGO i ludzików), Notatniki Inżyniera oraz Przewodnik Trenera, który pomoże Ci zorganizować pracę drużyny i poprowadzić ją przez Wyzwanie.
  • Kup zestaw LEGO Education SPIKE Essential. Są one dostępne u oficjalnego dystrybutora LEGO Education w Polsce – firmy Akces Edukacja. Będziesz potrzebował tego zestawu aby zaprogramować model.
  • Pobierz Dokument Wyzwania (dostępny od 02.08)
  • Prowadź drużynę poprzez kolejne spotkania opisane w Przewodniku Trenera aby przygotować Model i Plakat
  • Przywieź drużynę na najbliższą Wystawę aby mogli podzielić się swoją pracą, celebrowali swoje osiągnięcia i poznawali inne, równie zaangażowane dzieci. Każde dziecko otrzymuje medal, każda drużyna otrzymuje certyfikat. Naszym celem jest aby dzieci wróciły do domu niesamowicie dumne z tego co osiągnęły!

FIRST LEGOⓇ League: Explore to niesamowicie ekscytujący program dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

Każdego roku wybierany temat Wyzwania jest powiązany z otaczającym światem i jego problemami. Drużyny badają temat, przenoszą swoje pomysły na Pokaz Mi Plakat, buduja Model LEGO prezentujący ich rozwiązanie, w którym przynajmniej jedna część jest poruszana za pomocą zestawu LEGOⓇ Education WeDo. Program FIRST LEGOⓇ League: Explore szybko rozwija umiejętności pracy zespołowej, projektowania, programowania i komunikacji, ale najważniejsza jest doskonała zabawa poprzez którą dzieci realizują cele i są z tego dumne!

Uważamy, że zaangażowanie rodziców w edukację i zainteresowania dzieci ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju i pielęgnowania ich umiejętności. Istnieje kilka sposobów na zaangażowanie się jako rodzic w FIRST LEGOⓇ League: Explore

Jak zaangażować moje dziecko?

Jeśli chodzicie do szkoły, porozmawiaj z nauczycielem swojego dziecka o udziale w Programie. 

Czy Twoje dziecko należy do jakiejś organizacji (np Harcerstwo)? Mamy takie grupy, które biorą udział w Wystawach. Porozmawiaj z prowadzącym o udziale.

LUB… Sam zostań trenerem! Może Twoje dziecko jest maniakiem LEGO, może wykazało zainteresowanie STEAM lub programowaniem albo po prostu razem z przyjaciółmi chce wziąć udział w niesamowitym i ekscytującym doświadczeniu? Jeśli tak, spójrz tutaj (klik) co musisz zrobić aby zostać trenerem

Twoje dziecko jest już w drużynie  FIRST LEGO League: Explore? Fantastycznie!
Oto kilka pomysłów jak możesz mu pomóc

Rozmawiaj z nim!Zapytaj o czym się uczą, jak wygląda model, co przedstawia lub jaka jest jego rola w zespole. Jednym z najważniejszych elementów  FIRST LEGO League: Explore jest komunikacja a my chcemy, aby dzieci rozwijały ją również poza szkołą na spotkaniach drużyny i aby przenosiły ją do codziennego życia. Jesteśmy pewni, że będziesz zachwycony tym, co chce Ci opowiedzieć.
Pomóż przygotować sięPrzyjdź na ostatnie zajęcia i zaoferuj swoją pracę jak recenzent (bardziej przyjazna wersja sędziego). Daje to drużynie szansę na wyjaśnienie swojego projektu komuś, kto nie jest trenerem. Zadawaj otwarte pytania, używaj zachęcającego i pozytywnego języka i pamiętaj aby zapytać każdego członka drużyny.

 

Przyjdź na wystawęWspaniale jest gdy rodzice mogą świętować to, co osiągnęły zespoły wspierając dzieci podczas wystawy. Wystawy to niesamowite wydarzenia podczas których dzieci dzielą się swoją pracą z recenzentami i innymi drużynami. Celem wystaw jest sprawienie aby dzieci poczuły się niesamowicie dumne z tego co osiągnęły oraz stworzenia dla nich przyjaznego i przyjemnego środowiska.
Taksówkarz, kucharz, projektant modyChociaż nie są to najbardziej ekscytujące prace, przewożenie dzieci, przygotowywanie przekąsek czy naszywanie plakietek na koszulkach – to zadania, które pozwalają drużynie sprawnie pracować i wziąć udział w wystawie.

 

Chcesz zostać wolontariuszem?

Sukces FIRST LEGOⓇ League: Explore jest możliwy tylko dzięki niesamowitej pracy i energii wolontariuszy. Ci wspaniali ludzie stanowią olbrzymią część naszych sił i inspirują tysiące młodych ludzi w całej Polsce. Jesteśmy im bardzo wdzięczni i bez nich nie bylibyśmy w stanie działać.

Jeśli chcesz zaangażować się jako wolontariusz skontaktuj się z nami: kontakt@fll.edu.pl albo telefonicznie +48 733 460 320

Jeśli chciałbyś zorganizować turniej FIRST® LEGO® League: Explore w swojej okolicy skontaktuj się z nami mailowo kontakt@fll.edu.pl albo telefonicznie +48 733 460 320

Przewiń do góry