Czym jest FIRST® LEGO® League: Discover?

FIRST® LEGO® League: Discover został stworzony jako wspólna inicjatywa Amerykańskiej fundacji  FIRST® (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) i LEGO® żeby zachęcić dzieci w wieku od 4 do 6 lat do odkrywania nauki. Wyzwanie zostaje przedstawione dzieciom poprzez kolorowe klocki, które są im doskonale znane.

Drużyna (maksymalnie 4 uczestników) wraz z Trenerem odkrywa i zgłębia istniejący problem taki jak źródła energii, segregacja śmieci, czy współistnienie ludzi i zwierząt, w zależności od tematu danego sezonu.

Drużyna tworzy Model z klocków LEGO®,który prezentuje drużynę i ich odkrycia. 

Kolejnym krokiem jest zbudowanie poruszającego się modelu z klocków LEGO®

Podczas naukowej podróży dzieci uczą się pracy w grupie oraz odkrywają fascynujący świat nauki i technologii. W centrum konkursu są Podstawowe Wartości FIRST® LEGO® League: Discover takie jak szacunek, dzielenie się doświadczeniem czy krytyczne myślenie. Na koniec każdego sezonu drużyny organizują wystawę w swoim przedszkolu, żeby zaprezentować swoje osiągnięcia, podzielić się pomysłami oraz wspólnie się bawić.

Czym jest FIRST® LEGO® League: Discover?

DRUŻYNA I TRENER

Drużyna składa się z maksymalnie 4 uczestników w wieku od czterech do sześciu lat. 
Drużyna Discover jest wspierana przez minimum jednego trenera (koniecznie pełnoletniego) – najczęściej jest to nauczyciel lub rodzic. Trener towarzyszy drużynie i motywuje ją w czasie przygotowań oraz podczas wystawy.
Czy aby zostać trenerem jest potrzebna specjalistyczna wiedza?
W FLL Discover kluczem do sukcesu jest przede wszystkim kreatywność. Każdy członek drużyny wnosi do niej swój unikalny talent który warto wykorzystać. Jako trener powinieneś przede wszystkim pomagać dzieciom uczyć się i odkrywać nowe rzeczy. Dla każdego, kto chce zostać trenerem FLL Discover mamy specjalnie przygotowane materiały.

CO JEST WAM POTRZEBNE ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ?

  • Zestaw do zbudowania konstrukcji – Należy przede wszystkim wykorzystać zestaw LEGO® Education STEAM Park do zbudowania modelu, ale można również dodatkowo korzystać z innych klocków LEGO DUPLO.
  • Zestaw Discover – Każda zarejestrowana drużyna otrzymuje Zestaw Discover. Zestaw ten składa się z elementów LEGO®, minifigurek, płytek do budowania, maty i kompletów 6 klocków. Pracę nad projektem i modelem polecamy zacząć od wykorzystania Zestawu Discovery, który co roku jest nowy.
  • Klocki LEGO® – Zestaw do zbudowania konstrukcji oraz Zestaw Discovery są wystarczające aby wykonać model i konstrukcję FLL Jr. Discovery. Oczywiście, jeśli drużyna chce, można wykorzystać dodatkowe elementy LEGO®.

PODSTAWOWE WARTOŚCI FIRST® LEGO® League: Discover

Podstawowe Wartości FIRST® LEGO® League to fundament całego programu. Jest to jeden z kluczowych elementów odróżniających FIRST® LEGO® League od innych programów przeznaczonych dla dzieci. Uczestnicy przestrzegając Podstawowych Wartości uczą się, że przyjazna konkurencja, wzajemne wsparcie, wspólne wypracowanie rozwiązania, pomaganie sobie nawzajem są podstawą pracy zespołowej.
  • jesteśmy drużyną
  • pracujemy razem pod okiem opiekuna/mentora by znaleźć rozwiązanie
  • wiemy, że nasi opiekunowie/mentorzy nie znają odpowiedzi na wszystkie pytania dlatego uczymy się razem
  • czcimy ducha przyjaznej konkurencji
  • to co odkryjemy, czego się nauczymy jest cenniejsze niż sama wygrana
  • dzielimy się swoimi odkryciami z innymi
  • dobrze się bawimy

Młodzi ludzie poprzez uczestnictwo w FIRST® LEGO® League: Discover

Przewiń na górę