Robot

W zestawie Challenge Set wysłanym po rejestracji znajduje się wiele ponumerowanych torebek pełnych klocków LEGO. To są modele misji. Musicie je zbudować zgodnie z instrukcjami, które znajdziecie w Zasobach Zespołu.

Robot game

W dniu turnieju zespoły podejmują trzy próby w Robot Game. Autonomiczny robot ma za zadanie zdobyć jak najwięcej punktów na macie w ciągu dwóch i pół minuty. Wszystkie szczegóły znajdziecie w Podręczniku Trenera i Notatniku Inżyniera.
Oto pięć wskazówek, które pomogą Wam zacząć pracę nad Robot Game: 
#1 Przeczytaj zasady Robot Game, a następnie… przeczytaj je jeszcze raz
Zespoły wkładają ogrom pracy w zbudowanie i zaprogramowanie robotów i naprawdę nienawidzimy tego, gdy nie możemy przyznać punktów za wykonanie misji, ponieważ było to zrobione niezgodnie z zasadami. Sprawdźcie dokładnie zasady przed rozpoczęciem budowania i programowania.
#2 Które misje?
Zawsze są misje łatwiejsze do wykonania niż inne. Przyjrzyj się dokładnie macie i zadaniom. Które znajdują się w pobliżu Obszaru Uruchomienia? Które nie będą wymagały specjalnych nakładek i narzędzi? Zacznij od tych, które łatwo wykonać!
#3 Konstrukcja robota

Uwielbiamy innowacje ale nie czujemy, że musicie odkryć koło (albo gąsienicę!). Na początek wiele zespołów używa Robota Bazowego z LEGO Education Minstorms EV3 lub SPIKE Prime. Okryj jak on działa, może pomyśl o jakiejś nakładce albo narzędziu czy sprzęcie?
#4 Nie biegaj zanim nie nauczysz się chodzić (albo jeździć)

Kluczem każdego programu jest dotarcie do miejsca, w którym chcesz się znaleźć. Zacznij od nauki podstawowych ruchów (np jedź prosto, skręć) . Zapoznaj się jak on działa (jeździ prosto, skręca) ponieważ zawsze są proste misje typu “popchnij” czy “przesuń” i możesz je wykonać właśnie w ten sposób.
#5 Niezawodność

Mimo, że masz trzy próby podczas Robot Game zawsze najlepiej mieć kilka niezawodnych misji, które robot może wykonać zamiast wielu misji, które “cóż, czasem działają”.
#6 Wiem, że mówiliśmy o pięciu zasadach ale…

… czy wspomnieliśmy o sprawdzeniu zasad?!

Robot Design

Podczas sesji Robot Design zespoły opowiadają o swoim robocie i jak on ewoluował podczas przygotowań do turnieju. Dla niektórych to nieformalna rozmowa, inne zespoły przygotowują prezentację. Musisz opowiedzieć o swoim projekcie, konstrukcji, rozwiązaniach mechanicznych, strategii i innowacjach.
Robot Game i Robot Design stanowią po jednej czwartej ogólnej oceny turnieju i są połączone z następującymi konkurencjami:
Przewiń na górę