CHALLENGE 2022/2023: #SuperPowered

Witamy w sezonie FIRST® FORWARD SM. Tegoroczne Wyzwanie FIRST® LEGO® League to SUPER POWERED.

Większość z nas przyjmuje za pewnik, że możemy „doładować energią” urządzenia zawsze i wszędzie. Ale w jaki sposób nasza energia jest faktycznie wytwarzana, magazynowana, dystrybuowana i zużywana? Czy zawsze będziemy mieli dostęp do wystarczającej ilości energii? Jak może wyglądać przyszłość produkcji i konsumpcji energii? O to właśnie chodzi w sezonie 2022/23.

Podaczas zajęć drużyna doświadczy inżynierskiego proces projektowania. Drużyna zidentyfikuje, zaprojektuje i stworzy rozwiązanie. Następnie wielokrotnie je przetestuje i ulepszy. Podzieli się i przekaże zdobytą wiedzę. Karty ocen odzwierciedlają proces projektowania inżynieryjnego zastosowany do stworzenia zarówno robota, jak i rozwiązań Projektu Innowacyjnego.

Chcesz być pewny udziału? Zapisz się już dziś!

Witajcie w sezonie Cargo Connect!

Oto kilka informacji, które pomogą Wam zacząć pracę!

Drużyna będzie miała okazję poznawać różne miejsca, w których można się bawić. Upewnią się, ze te gry są zabawne, radosne i dostępne dla wszystkich.

Nasze Podstawowe Wartości FIRST wyjaśnią Wam, JAK pracujemy. Zobaczycie jak fajne jest dzielenie się wiedzą i współpraca.

Wasza drużyna jest częścią międzynarodowej społeczności FIRST LEGO League. Jest nas ponad 67 tysięcy drużyn z ponad 110 różnych krajów!

Harmonogram sezonu

24.05.2022 – start rejestracji

02.08.2022 – Kickoff – publikacja zadań

08.2022 – rozpoczęcie wysyłki zestawów

30.11.2022 – koniec rejestracji

02-03.2023 – eliminacje regionalne

04.2023 – Finał ogólnopolski

Rejestrując się na turniej otrzymacie:

Zestaw
Challenge #SuperPowered

Podręcznik
Trenera

Notatnik
inżyniera

Zasady
Robot Game

Przeczytajcie te dokumenty bardzo uważnie, szczególnie część „Co potrzebuje drużyna” w Podręczniku Trenera.

Będziecie potrzebować komputera lub innego urządzenia z oprogramowaniem SPIKE  Prime lub MINDSTORMS. Możecie je ściągnąć ze strony LEGO Education.

Przydatne informacje

  • Instrukcje do złożenia modeli maty konkursowej będziecie mogli pobrać po opublikowaniu szczegółów Wyzwania, czyli od 2 sierpnia 2022. 
    Zobaczcie obok jak wyglądają misje.
  • Jeśli macie czas i możliwości, możecie zbudować stół FIRST LEGO League. Instrukcje i wymiary znajdziecie tutaj. Wymiary się nie zmieniły w stosunku do lat ubiegłych.
  • Pamiętajcie, aby śledzić na bieżąco informacje o turniejach. Może się okazać, że któryś z nich odbędzie się online. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!
  • Karty ocen do wszystkich konkurencji znajdziecie tutaj .
Powodzenia! Bawcie się dobrze!

Podczas turnieju FIRST® LEGO® League: Challenge 
Wasza drużyna będzie oceniana w czterech kategoriach:

Przewiń na górę