CHALLENGE 2021/2022: #CargoConnect

Witamy w sezonie FIRST® FORWARD SM. Tegoroczne Wyzwanie FIRST® LEGO® League nazywa się CARGO CONNECT SM. Dzieci dowiedzą się, jak ładunek
jest transportowany, sortowany i dostarczany do miejsca przeznaczenia. Ponieważ coraz więcej wymagań stawia się systemom transportowym, dzieci muszą przemyśleć, w jaki sposób ładunek jest przewożony z miejsca na miejsce. Macie moc, by tworzyć nowe ścieżki i kreować przyszłość transportu. I to zaczyna się tutaj – z Wami.
Podaczas zajęć drużyna doświadczy inżynierskiego proces projektowania. Drużyna zidentyfikuje, zaprojektuje i stworzy rozwiązanie. Następnie wielokrotnie je przetestuje i ulepszy. Podzieli się i przekaże zdobytą wiedzę. Karty ocen odzwierciedlają proces projektowania inżynieryjnego zastosowany do stworzenia zarówno robota, jak i rozwiązań Projektu Innowacyjnego.

Chcesz być pewny udziału? Zapisz się już dziś!

Witajcie w sezonie Cargo Connect!

Oto kilka informacji, które pomogą Wam zacząć pracę!

Drużyna będzie miała okazję poznawać różne miejsca, w których można się bawić. Upewnią się, ze te gry są zabawne, radosne i dostępne dla wszystkich.

Nasze Podstawowe Wartości FIRST wyjaśnią Wam, JAK pracujemy. Zobaczycie jak fajne jest dzielenie się wiedzą i współpraca.

Wasza drużyna jest częścią międzynarodowej społeczności FIRST LEGO League. Jest nas ponad 67 tysięcy drużyn z ponad 110 różnych krajów!

Rejestrując się na turniej otrzymacie:

Zestaw
Challenge #CargoConnect

Podręcznik
Trenera

Notatnik
inżyniera

Zasady
Robot Game

Przeczytajcie te dokumenty bardzo uważnie, szczególnie część „Co potrzebuje drużyna” w Podręczniku Trenera.

Będziecie potrzebować komputera lub innego urządzenia z oprogramowaniem SPIKE  Prime lub MINDSTORMS. Możecie je ściągnąć ze strony LEGO Education.

Przydatne informacje

  • Instrukcje do złożenia modeli maty konkursowej możecie pobrać tutaj. 
    Szczegółowy opis poszczególnych zadań znajdziecie w poniższym filmie (koniecznie włączcie napisy).
  • Jeśli macie czas i możliwości, możecie zbudować stół FIRST LEGO League. Instrukcje i wymiary znajdziecie tutaj. Wymiary się nie zmieniły w stosunku do lat ubiegłych.
  • Pamiętajcie, aby śledzić na bieżąco informacje o turniejach. Może się okazać, że któryś z nich odbędzie się online. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!
  • Karty ocen do wszystkich konkurencji znajdziecie tutaj .
Powodzenia! Bawcie się dobrze!

Podczas turnieju FIRST® LEGO® League: Challenge 
Wasza drużyna będzie oceniana w czterech kategoriach:

Robot Game i Robot Desing

Drużyna wykorzystując LEGO® Mindstorms® lub LEGO® Spike Prime buduje i programuje robota, który autonomicznie rozwiązuje misje na specjalnej macie, żeby zdobyć jak najwięcej punktów.

Innowacyjny Projekt

Drużyna musi zbadać tegoroczny temat wyzwania. Po przeanalizowaniu różnych pomysłów, zidentyfikuje jeden problem związany z tematem, zaprojektuje rozwiązanie i przygotuje prezentację, którą przedstawi na turnieju aby pokazać sędziom co udało im się osiągnąć.

Core Values

Podczas rywalizacji zespoły muszą wykazać się podstawowymi wartościami FIRST® LEGO® League, które obejmują innowację, pracę zespołową i wpływ na innych. Szacunek i dobra zabawa są kluczowe dla tego, co czyni FIRST® LEGO® League tak wyjątkowym.

Przewiń do góry